Victoria (antaresna) wrote,
Victoria
antaresna

 • Mood:
 • Music:

Парламентські слухання "Сімейна політика України – цілі та завдання".

Сегодня, как и было намечено, прошли Парламентські слухання "Сімейна політика України – цілі та завдання"
Стенограмма слушаний..
Если кратко, аккуратно и политкорректно описать общую тональность мероприятия, то это можно было бы сделать фразой из начала доклада Заступника міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції С.О. Устименко: "Нинішня ситуація з підтримки та забезпечення необхідних умов для повноцінного функціонування інституту сім'ї в Україні залишається далекою від ідеальної..."
Но даже при такой оценке обстановки что-то нужно делать. Желательно, методично и профессионально.
Участниками мероприятия стали ведущие представители системы охраны детства страны.
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба поднял проблемные вопросы.
Здесь тезисно они вместе с предложенными путями работы.
Кроме его доклада, из чего-то оптимистичного, если не считать радостные цифры социального сопровождения, упомяну даже не тенденции..., а местами озвученные перспективы.
1. За підтримки Світового банку в Чернігівській, Київській, Житомирській, Дніпропетровській областях та місті Києві будуть реалізовуватися програми реформування інтернатних закладів для дітей та розвитку систем підтримуючих послуг для вразливих сімей з дітьми.
2. Планируется ратифікація Стамбульської конвенції, Гаазької конвенції.
3. Габріель Акімова, керівник програми з питань захисту дітей:
- "Потрібна увага для того, щоб знайти альтернативні сім'ї дитячим закладам, тому що це збільшує небезпеку та вразливість сімей. Ніхто не буде спорити з тим, що заклади це не найкраща альтернатива для дітей, …. в Україні в цій сфері не може ослабнути в зв'язку із конфліктом. Необхідно забезпечити більш уніфіковані підходи до тимчасових заходів опіки."
"Доступ до соціальних послуг потрібно збільшувати. Соціальні працівники надзвичайно важливі для того, щоб забезпечити індивідуальний доступ до програм соціальної допомоги та послуг. ЮНІСЕФ оцінює в цифрах те, що Україна зараз має 13,8 соціальних працівників на 100 тисяч населення, порівняно з показником Беліза, 28,98 тисяч в Канаді, 94 на 100 тисяч в середньому. В результаті соціальні працівники не лише можуть реагувати на кризові ситуації в сім'ях, але і можуть надавати ефективну інформацію та супровід протягом всього кризового періоду і таким чином забезпечити синергію, яка необхідна, коли мова йде про соціальні послуги."
В этом ей вторит Оксана Філіпішина, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.
"Одним із факторів, які негативно впливають на якість соціального супроводу сімей стало скорочення видатків на утримання фахівців із соціальної роботи. Наслідки такого заощадження можуть призвести до зниження рівня соціального захисту особливо найбільш уразливих категорій населення, зокрема осіб з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та сімей з дітьми."

Может, по результатам Парламентских слушаний, на всё это обратят внимание и отработают?
Tags: "Сиротству - Нет!", Подумалось, Покращення вже сьогодні, Рабочие моменты
Subscribe

 • Ох, не однаково мені... (с)

  Реакция граждан нашей страны на новогоднее обращение президента. И ещё мнения, созвучные моему... В качестве резюме - стих Тараса Шевченко.…

 • Чемодан-вокзал-Россия?

  Если бы не мягкие знаки в словах, я бы всерьёз задумалась о том, в какой момент в лесу мы пересекли государственную границу... А ведь…

 • Козачий притон.

  Кстати, ещё одна заметка по Труханову острову... Боковым зрением отметили высокий зелёный забор, устойчиво тянущийся в сосняке по левую сторону…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments