Victoria (antaresna) wrote,
Victoria
antaresna

 • Mood:
 • Music:

Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми та шляхи вирішення.

На передачу таки сходила.
Пока перед ней приводила мысли в порядок, поняла, что выкладывала в ЖЖ стенограмму только парламентских слушаний на тему: «Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні». Не лишнее - знать, что в Украине творится с семьями:)

Так вот, 21 сентября 2011 года прошли парламентские слушания на тему: «Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми та шляхи вирішення.»

Из цифр:

"На кінець 2010 року в Україні налічувалося 37,8 відсотка домогосподарств з дітьми до 18 років: з однією дитиною — 73,5 відсотка, двома — 23,5 відсотка, з трьома і більше — 3 відсот­ки. З кожним десятиліттям в Україні зменшується кількість сімей з дітьми, а багатодітні сім’ї є винятком. Україна стає країною сімей з однією дитиною. У суспільній свідомості маємо суперечливе ставлення до багатодітності: якщо до родин, які виховують 3–5 дітей, ставлення цілком позитивне, то до родин з більшою кількістю дітей ставлення різко змінюється в негатив­ний бік.

Жінки і чоловіки вступають у шлюб пізніше. Поширюється мода на цивільний шлюб, внаслідок чого кожна п’ята дитина народжується поза офіційним шлюбом.

Високим залишається рівень розлучень. Україна поряд з Росією та Республікою Білорусь залишається у трійці лідерів за рівнем розлучень у Європі.

Підвищується середній вік подружжя, в якого народжується первісток."

"Значне зростання соціальних виплат спостерігається у на­данні допомоги при народженні дитини, право на яку отримали також особи, які всиновили дитину. Якщо у 2001 році допомога при народженні дитини становила 118 гривень, то у 2011 році вона становить 24 960 гривень при народженні першої дитини, 49 920 гривень — при народженні другої дитини, 99 840 гривень — при народженні третьої і кожної наступної дитини."

"На сьогодні в Україні функціонують 546 ди­тячих будинків сімейного типу, в яких виховується більш як 3,5 тисячі дітей, 5,5 тисячі дітей перебувають у 3200 прийомних сім’ях. Водночас ще більше 100 тисяч дітей знаходяться в інтер­натних закладах."

"У 2010 році в органах внутрішніх справ зареєстровано 157 167 заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї. Минулого року органами внутрішніх справ взято на облік 81 135 осіб за вчинення насильства в сім’ї, за шість місяців цього року — 44 088 осіб.
Але навіть ця статистика не відображає всієї гостроти і глибини проблеми."

Здесь полная стенограмма слушаний.


Кстати, на передаче самым интересным выступающим, к которому не зря постоянно обращалась ведущая, оказался православный священник, отец Георгий. Тот случай, когда и широта взглядов присутствует, и мысли здравые и чувство юмора потрясающее. А Библию цитировал на порядок меньше светской дамы из общественной организации:)
Договорилась привлечь его к общению с приёмными родителями (той частью, которой это интересно).
Tags: Рабочие моменты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments