Victoria (antaresna) wrote,
Victoria
antaresna

 • Mood:
 • Music:

Парламентські слухання «Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні".

22 декабря прошли парламентские слушания на тему: «Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні».
Много интересного.
Из цифр.
"В Україні не ведеться статистика щодо молодих жінок, які не мають дітей. Але за даними перепису 2001 року 52% жінок віком до 34 років не мають дітей. Водночас дітей не мають 59% жінок віком від 20 до 24 років, 24% жінок віком 25 – 29 років, 12% жінок віком 30-34 роки. У 70,9% сімей з дітьми виховується 1 дитина. У 25,4% – 2 дитини і лише у 3,7% – 3 дитини і більше."
"2 мільйони 200 тисяч родин в Україні неповні, майже кожна 5 дитина із загального числа дитячого населення проживає в такій сім’ї. 93,5% дітей з неповних сімей не мають батька, майже 3% не мають матері, а інші проживають в родинах без обох батьків. 169 тисяч дітей проживають в неблагополучних сім’ях, щорічно від 7 до майже 10 тисяч дітей втрачають батьків внаслідок позбавлення батьківських прав."

"В державі сьогодні нараховується 100 тисяч 700 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ". Стабільно – понад 62% із їх загального числа виховуються в сім’ях під опікою, піклуванням. Ще 9 тисяч дітей, це 8,7% від числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовані в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу."
"42 відсотка дітей усиновлюється іноземцями, решту усиновлюють українці. Понад 35 тисяч усиновлених дітей проживають в сім’ях громадян України."
"В 194 інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які функціонують в системі освіти, знаходиться понад 16 тисяч дітей"

"Щорічно близько 10 тисяч дітей стають жертвами злочинів".
"...до 70% хлопчаків після закінчення шкіл-інтернатів вже залучені до криміналу. Кожен третій випускник потрапляє до місць позбавлення волі, кожен п’ятий поповнює ряди осіб без постійного місця проживання."
"Нині в 10 виховних колоніях перебуває 1 тисяча 452 засуджені дитини."
"44% населення України потерпали від насильства в сім’ї продовж свого життя. Причому, 30% зазнали насильство в дитячому віці."
"Станом на 1.07.2010 року в Україні зареєстровано понад 9 тисяч ВІЛ-позитивних дітей."

По Донецкой области:
"Щороку в Донецькій області близько 2 тисяч дітей поповнюють банк даних дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Всього в області проживає 11 тисяч дітей цієї категорії, що складає 1,7% від загальної кількості дитячого населення. В Україні в середньому цей показник у 1,5 рази менший - 1,2%. Усиновленню в області підлягають 3 тисячі дітей."

Кроме цифр многими был озвучен особо острый на сегодняшний день "административнореформаторский" вопрос.

"Особливо гостро постає питання щодо координації діяльності у сфері захисту прав дитини в контексті, так званої, адмінреформи. Ліквідовано Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту. Якщо питання молоді і спорту відтепер перебувають у віддані Міносвіти, то питання сім’ї, а значить і дитини взагалі опиняються поза увагою влади. Виникає питання: який орган виконавчої влади координуватиме та організовуватиме діяльність у царині забезпечення прав дитини в Україні?"

"При здійсненні адмінреформи забули про сім’ї та дітей, оскільки в складі об’єднаного міністерства планується створити тільки Державну службу молоді та спорту. Водночас у зв’язку з ліквідацією урядових органів будуть ліквідовані Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді та Державний департамент з усиновлення. Це суттєво послабить захист прав дітей з боку держави та їх державну підтримку і може призвести до катастрофічних наслідків."

"Не може реалізація прав дитини на освіту поглинати глобальну функцію захисту прав дитини ні на центральному, ні тим більше на місцевому рівні. Захист прав дитини включає право дитини на освіту, на здоров’я, на сім’ю, а не навпаки."

Полная стенограмма слушаний.
Tags: Рабочие моменты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments